Przeprowadzka może być stresującym doświadczeniem dla każdego, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jednak jeśli odpowiednio poprawisz wszystko, możesz pomóc stresowi  zwierząt i wtedy umożliwić im bezpieczną i komfortową przeprowadzkę.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy  kilknij tu: przeprowadzki w Szczecinie i okolicy 

W tym artykule przedstawimy kilka zadań dotyczących tego, jak przygotować się do przeprowadzki ze zwierzętami.

  1. Transport zwierząt na przeprowadzkę

 Jeśli Twój zwierzak nie jest przyzwyczajony do jazdy samochodem, zacznij od krótkich wycieczek, aby przyzwyczaić się do jazdy samochodem. Jeśli Twój pies lub kot ma problemy z nerwicą lub lękiem, skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać porady dotyczące leczenia lub leków, które pomogą mu w przeprowadzce.

  1. Przetestuj karton lub transporter

Jeśli przewozisz swoje zwierzęta w klatkach lub transporterze,  ​​zwierzęta są przyzwyczajone do swojego nowego miejsca. Przetestuj transportera przed przeprowadzką i pozwól swojemu zwierzęciu spędzać tam trochę czasu w nim, aby się do niego przyzwyczaił. Możesz zainstalować w nim ich ulubione zabawki lub koce, aby zapewnić im komfort w czasie podróży.

  1. Zapewnij bezpieczeństwo podczas przeprowadzki

Podczas przeprowadzki ważne jest, aby zwierzętom zapewnić bezpieczeństwo. W przypadku psów i kotów, najlepiej jest umieścić je w klatce lub transporterze, aby nie uciekły przestraszone w czasie przeprowadzki. Jeśli masz mniejsze zwierzęta, takie jak chomiki lub króliki, umieść je w bezpiecznych  małych miejscach.

  1. Zapewnienie ilości jedzenia i wody

Podczas przeprowadzki ważne jest, aby swoim zwierzętom zapewnić ilość jedzenia i wody. Przyjmij, że masz ilość jedzenia i wody na czas podróży oraz na pierwsze dni w nowym miejscu. Możesz również zabrać ze sobą, ich ulubione jedzenie z wodą, aby pomóc im zwiększyć komfort

 

Cy zwierzęta stresują się przy przeprowadzce ?

Tak, zwierzęta mogą doświadczać stresu podczas przeprowadzki. Przeprowadzka jest dla zwierząt, niepokojąca są bardzo podobne do zmian w otoczeniu, hałasów, nowych zapachów 

Podczas przenoszenia zwierząt często doświadczają stresu, który może przejawiać się w różny sposób, na przykład, wycofanie się, a nawet problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest, aby przenieść przeprowadzkę w sposób, który minimalizuje stres dla zwierząt.

Przygotowanie zwierząt na przeprowadzkę, zapewnienie im odpowiedniego miejsca w nowym domu oraz dbanie o ich bezpieczeństwo i wygodę transportu może pomóc w naprawieniu stresu. Istotne jest również, aby pozwolić im na oswojenie się z nowym otoczeniem w swoim tempie, a następnie dać im czas i przestrzeń, które pomogą im wznieść się na komfort i bezpieczeństwo w nowym miejscu.